Nadační fond
Sluníčko pro děti

Módní charitativní přehlídka

29.9.2011
Atrium společnosti E.ON mohlo přivítat dne 29. září 2011 modelky z řad klientek módního salonu GAIA z Krajinské ul. v Českých Budějovicích.

Všichni diváci se mohli kochat úžasnými modely, které tento módní salon realizoval. Celá akce mohla vzniknout jen díky energii a nadšení Kamily Finkové, která nás také celou přehlídkou provázela, a my jsme se mohli kochat jejím příjemným hlasem a obdivovat její moderátorské umění.

Velký dík patří také modelkám, které naprosto přebily půvab profesionálních modelek a celé akci tak dodávaly ten správný nádech.

Celý výtěžek ve výši 5 000 Kč bude předán Lucince Vackové na pořízení cyklovozíku.

Lucinka Vacková oslavila před nedávnem své třetí narozeniny. Má starší sestřičku Markétku a spolu se svými rodiči žije na vesnici Okrouhlá Radouň. I přesto, že se narodila jako zdravé a krásné miminko, reakce na povinnou vakcinaci způsobila, že se ve svých necelých třech měsících stala Lucinka plně handicapovaným kojencem. Její fyzický i mentální vývoj ustrnul na stupni tříměsíčního miminka. Lucinka tak umí nyní ležet na bříšku opřená o předloktí a snaží se pohybovat plazením. Posazování se jí bohužel nedaří.

Tato skutečnost zcela změnila život celé rodiny Vackových. Postavili si bezbariérový dům, který je zatížen vysokou hypotékou, platí finančně nákladné zahraniční rehabilitace, které Lucince pomáhají, ale které bohužel neplatí naše zdravotní pojišťovny. Lucinky stav vyžaduje nepřetržitou 24 hodinovou péči rodičů. Přáním rodiny Vackových je trávit aktivně společný volný čas. Rodiče by pro tuto příležitost své mladší dceři rádi pořídili cyklovozík od firmy Benecykl, jehož pořizovací cena je 25 000 Kč. Celých 50 % z této částky poskytne rodině na nákup vybavení sociální odbor Městského úřadu v Jindřichově Hradci.

Šťastné životní okolnosti a hmotný dostatek závisejí v životě často jen na maličkostech, které člověk sám vůbec nemůže ovlivnit. Proto chceme podat pomocnou ruku těm, jimž se vzhledem k životní situaci, s níž sami nemohou nic udělat, nedaří tak dobře.
To jsou děti.
Paní Jana Alfery, Pan Lorenz Pronnet, Pan Eckart Baum, Pan Magnus Alexander Brandau
zakladatelé fondu

Copyright 2016 Nadační fond Sluníčko pro děti